Промивання радіатора печі

Промивання радіатора пічки автомобіля: головні особливості та рекомендації

Обігрів салону транспортного засобу здійснюється завдяки радіатору пічки, який має обслуговуватись відповідно до встановлених виробником вимог. Нерідко автовласники відмічають, що пічка не гріє зовсім або частково, що може бути пов’язано з великою кількістю бруду в системі. Не потрібно поспішати заради купівлі нового обладнання, оскільки в більшості випадків варто лише виконати процедуру промивання радіатора. 

Чому засоряється радіатор пічки автомобіля 

Найчастіше поява великої кількості бруду та пилу пов’язана з використанням неякісного антифризу. Автомобілісти або обирають охолоджуючу рідину, яка не відповідає технічним вимогам, або зовсім не звертають увагу на допуски. У зв’язку з цим виникають проблеми в роботі пічки, які потрібно вирішувати шляхом повного очищення системи. В результаті попадання негативних речовин на тонкі компоненти радіатора порушується циркуляція рідини, що приводить в подальшому до більш серйозної поломки. 

Як зрозуміти, що проблема полягає у забрудненні та що з цим робити

Для проведення діагностики зовсім не обов’язково звертатися до сервісного центру. Навіть водій-початківець може самостійно перевірити, чи справді рідатор забруднений. Для цього варто провести декілька простих дій:

  1. Відкрити капот та знайти два тонких патрубка. Вони мають прямувати до салону через розділяючу перегородку. 
  2. В процесі роботи пічки потрібно доторкнутись до обох патрубків одночасно. Якщо один з них холодний – потрібно проводити промивання. 
  3. Якщо холодні два патрубка одночасно – це також може свідчити про наявну проблему, оскільки нагріта технічна рідина не встигає потрапити до системи через вкрай серйозне забруднення. 

Звичайно, досвідчені майстри СТО рекомендують власнику замінити радіатор на новий, однак чи завжди в цьому є потреба? На перший погляд, така процедура гарантує й справді швидке та ефективне вирішення проблеми на довгий час, але ж вартість нового радіатора є високою. При цьому ціна послуги з встановлення прибору є майже в 3 рази вищою, ніж безспосередній радіатор. 

Чи справді промивання радіатора пічки авто є ефективним

Процес очищення радіатора від бруду вважається швидким та доступним, тому що немає потреби розбирати підкапотну. Однак виходячи з відгуків автовласників, шанси на успіх повного очищення складають 50 на 50. Особливо негативним результат буде в тому випадку, якщо радіатор повністю забруднений. Не дивлячись на статистику, більшість автомобілістів все ж звертається в автосервіс для проведення процедури, і це часто спрацьовує. 

Як промити радіатор без зйому обладнання: коротка інструкція

Самостійне вирішення завдання можливе лише в тому випадку, коли власник повністю усвідомлений у відповідальності. Роботу потрібно виконувати поступово, та з урахуванням технічних вимог виробника. Все, що потрібно для очищення – це 200 грамів звичайної лимонної кислоти, хімічна речовина, ємність до 10 літрів для води та окрема ємність для охолоджуючої рідини. Додатково власник має підготувати наступні інструменти: хомути, шланги, сіто, технічна вода, новий антифриз, насос, викрутки та ключі. Набор є лише базовим, тому під час промивання можуть знадобитись й інші компоненти. Після підготовки інструменту необхідно пройти наступні кроки:

  • Знати принцип промивання. Обігрівач має бути відєднаний від шлангів та системи в цілому. До нього приєднується шланг з насосами. Після цього використовується спеціальна хімія або лимонна кислота, що циркулює в системі за допомогою насосу. 
  • Відключити аккумулятор. Під час зняття патрубків варто від’єднати клеми, оскільки в системі управління можуть з’явитися помилки. При цьому варто перевірити, щоб опалювач був встановлений в режимі максимального нагріву. 
  • Злиття старої рідини. Підготуйте ємність для видалення антифрізу з радіатору. Злиття повинно здійснюватись частково, оскільки в системі охолодження рідина має знаходитись постійно. 
  • Зняття патрубків та підключення шлангів. Від’єднайте ті самі два патрубка, які йдуть до салону, після чого знімайте трубки. Тільки тоді можна підключати насосні шланги для проведення промивання. 
  • Наступний етап після промивки – додаткове оброблення. Варто використати технічну воду після відкачування бруду навіть декілька разів, щоб отримати найбільш якісний результат.  
  • Залиття нового антифризу та видалення повітряних пробок. Це кінцеві кроки, які дозволять забезпечити стабільну роботу системи. Використовуйте виключно ту рідину, яка на 100% відповідає технічним параметрам транспортного засобу. 

Що робити після промивання 

Зафіксувати результат можливо лише шляхом комплексної діагностики. Перевірка ефективності промивання здійснюється дуже просто. Для цього потрібно прогріти двигун автомобіля до робочої температури та оцінити ефективність нагріву пічки. Якщо робота виконана правильно – з усіх отворів в салоні власник відчує тепло та відсутність сторонніх запахів. 

Чому краще звернутись до автосервісу для промивання радіатора

Самостійне виконання роботи дозволить водію значно зекономити гроші, але точно не час. При цьому якщо процес піде не по плану, висока ймовірність отримати ще більше проблем з системою охолодження. З метою недопущення негативних наслідків, найкраще рішення – це звернення до авторизованого сервісу. Компанія зазвичай має великий досвід у виконанні подібних завдань та може запропонувати якісні умови для клієнта.

Представники СТО знають, яка послідовність має бути врахована під час промивання, а також можуть запропонувати гарантію на виконання робіт. Звичайно, результат навряд чи будет стійким, якщо мова йде про декілька років, але один-два сезони активної експлуатації буде забезпечено. Під час промивання використовуються хімічні речовини, які не мають негативного впливу на супутні компоненти системи охолодження. В деяких випадках процес здійснюється зі зняттям панелі, що залежить від конструктивних особливостей автомобіля.